Ankara Dikmen Vadisi

0
27
Dikmen Vadisi

Ankara Dikmen Vadisi

Ülkemizin en büyük ve en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Ankara, Türkiye’nin başkentidir. Her yıl onlarca göç alan bir şehir olma özelliği taşımaktadır. Bu göçler de başkent olmasından kaynaklanmaktadır. Başkent olmasının yanında daha bir çok özellik barındıran bir şehirdir Ankara. Mesela turistik açıdan gezilen, görülen yerleri vardır. Hem de çok fazla sayıda. Tarihi yerleriyle ülkenin turizm gelirine de fazlasıyla katkıda bulunmaktadır. Bu tarihi ve turistik yerlerinden bir tanesi de Dikmen Vadisi Park olarak bilinen yerdir.

diken vadisi   117 - Ankara Dikmen Vadisi

Dikmen Vadisi Park’a nasıl gidilir ?

Dikmen Vadisi Park, Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Yani merkezinde yer alır. Dolayısıyla ulaşımın en rahat olduğu alanlardan bir tanesidir bu vadi. Özel aracınızla rahatlıkla gidebileceğiniz gibi, toplu taşıma araçlarıyla da gitme şansınız bulunmaktadır. Zira vadinin önünden bir çok otobüs,dolmuş geçmektedir. Ülke çapında bilinen yerlerden bir tanesi olan Atakule’ye çok yakındır. Dolayısıyla bu vadinin bulunması hiç mi hiç zor değildir.

Dikmen Vadisi Park’ta ne yapılır ?

Dikmen Vadisi Park, insanların gezip dolaştığı, yeşillik içerisinde ferahladığı bir alandır. Oldukça büyüktür. Vadinin yamaçlarına evler yapılmıştır. Dolayısıyla çevresi de kalabalıklaşmıştır. Bunların yanında bir çok mekan vardır içerisinde. Yeni yeni mekanlar açılmaya da devam etmektedir. Dolayısıyla hem gezmelik bir alandır, hem de vadinin herhangi bir mekanında oturabilme imkanı vardır. Her yaştan insanın hiçbir rahatsızlık çekmeden vakit geçirebileceği turistik alanlardan bir tanesidir burası. Doğayı, havayı, yeşilliği sevenlerin asla vazgeçemeyeceği Dikmen Vadisi Park , Ankara turistik yerler dendiği zaman ilk sıralarda yer alabilecek bir kaliteye sahiptir. Ankara’lılar sık sık bu vadide gidip vakit geçirmektedir. Yani kısacası Ankara’ya gidildiğinde mutlaka ama mutlaka uğranması gereken alanlardan bir tanesidir bu vadi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazın