Bolu’da 7 Göllerde Gezilecek Yerler

0
61
Bolu'da 7 Göllerde Gezilecek Yerler
Bolu'da 7 Göllerde Gezilecek Yerler

Bolu’da 7 Göllerde Gezilecek Yerler

Bolu’da 7 Göllerde Gezilecek Yerler, Yedigöller; Bolu ili sınırları içerisinde bulunan insanın tüm hücrelerini kendisine hayran bırakan, içerisinde birbiriyle bağlantılı yedi gölü bulunan doğa harikasıdır. Ve onu doğa harikasına dönüştüren yedi özelliği vardır.

  1. Yolu uzak ve engebelidir.

Bu özellik bakış açısına göre değişiklik göstermektedir. Başlangıçta olumsuz bir özellik gibi dursa da aslında yatırımcıların ve insanların ziyaretlerini biraz olsun engellemekte ve kendi doğallığını koruyabilmektedir. Böylece gerçek doğa tutkunlarının kamp yapabileceği doğayla baş başa kalabileceği mükemmel bir ortam sunmaktadır.

  1. Temiz havası baş döndürücüdür.

Yüksek, dağlık ve ağaçlık bir alan olması nedeniyle oksijen miktarı açısından oldukça mükemmeldir. Gezintiye çıktığınızda karşılaştığınız temiz hava biraz başınızı döndürebilir ve baş ağrısına neden olabilir. Ancak doğayı koklamaya ve kendinizi ona bırakmaya karar verdiğiniz anda baş ağrınız yerini iyileşmeye ve dinginliğe bırakacaktır.

Bolu'da 7 Göllerde Gezilecek Yerler
Bolu’da 7 Göllerde Gezilecek Yerler
  1. Turkuazın en güzel halini kendisine saklamıştır.

Turkuaz insanların çok bildiği ve hakim olduğu bir renk değildir aslında. Biraz mavi derler biraz yeşil Yedigöller ise size turkuazın ne olduğunu en güzel şekilde kanıtlar. Ve turkuaz aşık olduğunuz bir renge dönüşebilir. Yamacında duran ağaçlar turkuaz üzerinde yeşil yansımalar meydana getirir ve size sadece seyretmek ve bu doğa harikasına övgüler yağdırmak düşer.

  1. Göllerin arasında akan derelerin sesi ormanın müziği olmuştur.

Berrak bir derenin göllerin yanından mükemmel sesiyle ve dansıyla geçip gitmesi ruhunuzu dinlendirecek ve size eşsiz bir müzik keyfi sunacaktır.

Bolu'da 7 Göllerde Gezilecek Yerler
Bolu’da 7 Göllerde Gezilecek Yerler
  1. Dış dünyayla bağlantı kurulmasına müsaade etmez.

Sadece onunla ilgilenmenizi ve onu keşfetmenizi ister. Bu yüzden bağlantı kurmanızı engeller doğa ve siz baş başa kalmışsınızdır. Zihninizi boşaltabilir doğanın derinliklerini keşfedebilirsiniz. Ve doğaya doyamadığınızı düşündüğünüz zaman tek yapmanız gereken çadırınızı açmak olacaktır. Acıktığınız takdirde ise gölden balık tutarak açlığınızı yatıştırabilir ve keyifle hayatınıza vermiş olduğunuz molaya devam edebilirsiniz.

  1. Günün sonunda ormanı yıkayan yağmurun güzel kokusu.

Karadeniz ikliminin, yüksekliğin ve nemin kaçınılmaz sonucu olarak yağmur devamlı ormanını yıkar. Yağan yağmur ardında ise tozundan arınmış yapraklar, yağmur suyunu hapsetmiş toprak ve mükemmel bir koku bırakır.

  1. Buz gibi akan tertemiz dağ suyu

Dağların üst noktalarına tırmandıkça tertemiz olan ve buz gibi akarak içinizi serinletecek dağın derinliklerinden gelen eşsiz tada sahip dağ suyu yorulan vücudunuza ilaç olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazın