Düzce’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

0
46

Düzce’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Düzce’de mutlaka görmeniz gereken 5 yeri sizler için derledik.

Yeşili ile mavisi ile bütünleşmiş bir Karadeniz’in incisi olan Düzce görülmeye değerdir.

Samandere Şelalesi - Düzce’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Cadı Kazanı İle Ünlü : Samandere Şelalesi

İl merkezine 26 kilometredir.Anıt ağaçları bir cadı kazanı ve 3 şelale bulunur. Şiddetli akan su cadı kazanı içinde kendini beyaz köpüklere bırakır. Burada, piknik yapabilir. Manzarayı seyredebilir. Çadır kampı kurabilir aynı zamanda bambu evlerinde konaklayabilirsiniz.

Melen Çayı - Düzce’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Rafting Tutkunlarının Adresi :Melen Çayı

Mart,nisan,mayıs aylarında debisi yükselen Melen Çayında rafting yapmanızı tavsiye ederiz. Melen Çayı zorluk derecesi 3+1 ‘dir. Amatör sporculara daha çok uygundur. Kahvaltı ve yemekli rafting turları satın almanız mümkündür. Raftingin yanında atv, paintball gibi aktivitelerde yapabilirsiniz.

Gölyaka Kültür Parkı - Düzce’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Mesire Alanı : Gölyaka Kültür Parkı

Düzceye 20 km mesafededir. Bolu ve Köroğlu Dağlarının arasında yer alır. Yöre insanı mesre alanı olarak kullanır.Burada doğa yürüyüşü , çadır ve karavan kampı kurabilirsiniz.Aynı zamanda golf içinde çok uygundur.

Akçakoca - Düzce’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Karadenizin İncisi : Akçakoca

Berrak ve temiz denizi mavi bayraklı plaj orman denizin uyumuyla oldukça ilgi çeker. Ilıman iklim yaz sıcağından kaçanların adresidir. Aynı zamanda yöresel yemekleri ve balık mutfağıda zengindir. Hem maviyi hem yeşili bir arada yaşamak isteyenlerin adresidir.

Sofular Mağarası - Düzce’de Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Astım ve Nefes Darlığına İyi Gelen : Fakıllı Mağarası

Çeşitli sarkıt ve dikitler mevcuttur. Beyaz oda olarak adlandırılan alanlarda damlataş zengindir. Nemli , sıcak ve serin bir havaya sahiptir. Astım ve nefes darlığına iyi geldiği söylenir. Çevresi piknik alanı olarak düzenlenmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazın