Kısa Tatillerin Tercihi Gökçeada

0
327

Kısa Tatillerin Tercihi Gökçeada

Çanakkale ilimize bağlı ve Türkiye’nin en büyük adası unvanı bulunan Gökçeada kısa tatillerde gezgincilerin uğrak yeri oluyor. İstanbul’a 350 km uzaklıkta bulunan bu şirin adaya Türkiye’nin dört bir yanından yerli ve yabancı turist kafileleri akın ediyor.  Kendine has atmosferi ve çok fazla bozulmamış yapısı Gökçeada’ya ziyaretçilerin uğramasının nedenlerinden sadece biri. Lezzetli ve adanın özel tatları arasında bulunan kurabiye ve tatlılar da adanın yaşanmaya değer özelliklerinden.

gökçe ada 7 - Kısa Tatillerin Tercihi Gökçeada

Gökçeada içinde bozulmadan kalmış bazı Rum köyleri bulunuyor. Zeytinli ve Bademli bu köylerden sadece ikisi. Bu köyleri ziyaret ettiğinizde adanın doyulmaz manzarası eşliliğinde küçük, şirin kafelerde kahve keyfi ve sakızlı muhallebi yeme imkânı bulabiliyorsunuz. Adaya has lezzetlerden biri olan Efibadem kurabiyesini ise yemeden adadan ayrılmamalısınız. Fotoğraf çekmeyi seven ziyaretçiler içinde birbirinden güzel fonlar mevcut. Eski binalar, nostaljisini koruyan yollar, çiçeklerle bezenmiş pencereler ve yıllanmış ağaçlar sizleri bekliyor. Eceabat’tan feribotla adaya geçen yolcular için de 1 saat 20 dakika süren deniz havasını almak da ayrıca keyifli. Feribot öz çekimleri yolcuların instagram sayfalarını doldurabilen güzellikte.

Kaleköy limanında sıra sıra dizilmiş meyhaneler de uzun sohbetler ve dostlarla anları paylaşmak, ada gezisinin yorgunluğunu atmak için birebir. Bu meyhanelerde uzun uzun oturarak denizin kokusunu içinize çekebilir, dostlarınızla hatıralarınızı tazeleyebilirsiniz.

Kültür turu yapmak isteyenlere

Tarih sevenler için kilise ve manastırlar, camiler, höyükler, kaya mezarları da kısa sürede gezilebilecek mekânlar arasında. Çınarlı mahallesinde Merkez Camii’yi, Fatih mahallesinde Metropolitan Kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Kısa bir tatil planlıyorsanız ve tarih ve doğa ile iç içe olup şehrin karmaşasında uzaklaşmak istiyorsanız Gökçeada doğru tercih olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazın